Yer: İstanbul! Sağlık çalışanlarına sopalı saldırı

Olay, dün saat 16.00 sıralarında Yeşilkent Mahallesi’nde meydana geldi. Yakınlarının ihbarı üzerine kalp hastasını almaya gelen sıhhat vazifelileri ambulansı park ederken argümana nazaran bir araca hafif halde çarptı. Ambulansın araçlarına ziyan verdiğini öne süren tıpkı binanın iki dairesinde oturanlar, ellerine sopalar alarak aşağı inip 112 Acil sıhhat ambulansındaki Süleyman Kartal ile üstte hastaya müdahale eden Tolga Kaya ve Hasan Demir’e saldırdı.

Görevlilerin ‘Beyaz kod’ vermesi üzerine kısa müddette polis grupları sevk edildi. Gruplar birebir aileden Doğan, Fadime, Ramazan ile Beytullah Şenkaloğlu’nu gözaltına aldı. Başından darbe alıp, kanlar içerisinde kalan sıhhat görevlilerinden Süleyman Kartal, Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’ndeki özel bir hastaneye kaldırıldı. Öteki iki vazifeli de denetim hedefli hastaneye götürüldü. Kalp hastası Fahri Aybakan, Esenyurt’taki özel bir hastaneye kaldırılarak ağır bakıma alındı.

“DİYECEK HİÇBİR ŞEY BULAMIYORUM”

Dilayda Abdar, kalp pili takılan dayısının kötüleştiğini, bunun üzerine ambulans çağırdıklarını belirterek, “Ambulanstaki iki vazifeli dayıma müdahale etmeye çıktı. Araçta kalan misyonlu yolu açmak için biraz geri geldi. Birebir binadaki komşular araçlarına ziyan verdiğini öne sürerek sopalarla aşağı inip saldırdı. Dayıma bir şey olursa bunun vebaline nasıl girecekler? Diyecek hiçbir şey bulamıyorum. İnsanlarımız çok bencil düşünüyorlar.” dedi.

?

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir