Lise Medeniyet Akademileri YKS Yaz Okulu Kayıtları Başladı


Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Lise Medeniyet Akademileri’nde üniversite sınavına hazırlanan öğrencilere yönelik düzenlenecek YKS Yaz Okulu kayıtları başladı. Kayıtlar için son başvurur tarihi 26 Temmuz.


Konya Büyükşehir Belediyesi Lise Medeniyet Akademileri’nde (LİMA), Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Yaz Okulu kayıtları başladı.

Sayıları merkezde 4, ilçelerde 2 olmak üzere toplamda 6’ya ulaşan Lise Medeniyet Akademileri’nde Yaz Okulu sürecinin bitmesinin ardından sınav gruplarına yönelik YKS Yaz Okulu başlayacak. Yoğunlaştırılmış ders programına göre eğitim alacak öğrenciler, TYT ve AYT gruplarıyla formel derslerin yanı sıra kendilerini geliştirebilmeleri için etkinliklerden de yararlanabilecek.

7 Ağustos’ta başlayacak ve 5 hafta sürecek YKS Yaz Okulu’na 12. sınıf öğrencileri ve 20 yaşından gün almamış mezun gençler kayıt olabilecek. 26 Temmuz Çarşamba gününe kadar devam edecek kayıtlar; “lisemedeniyet.konya.bel.tr” adresinden oluşturulabilecek.

Konya Büyükşehir Belediyesi Lise Medeniyet Akademileri, 9, 10, 11 ve 12’nci sınıf öğrencileri ile yeni mezun gençlere yönelik; ders destek ve sınav programları, milli ve manevi eğitimler, atölyeler ve etkinlikler düzenlerken; gençlerin ve ailelerinin ihtiyaçlarına göre konferanslar ve seminerler vererek gençleri yarınlara hazırlıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir