Kullanıcılar dikkat: WhatsApp’a devrim gibi özellik

WhatsApp, her geçen gün orijinal özellikleriyle kullanıcılarının karşısına çıkmaya devam ediyor. Geçen hafta, uygulamadaki kümelere son kullanma tarihi ekleme imkanının gelebileceği ortaya çıkmıştı.

Buna ek olarak arama sırasında imgeyi duraklatmadan süreç yapılmasını sağlayan “Resim İçinde Resim” özelliği de yakın vakitte iOS’a gelmeye başlamıştı.

Bugün ise dev platform yesyeni bir güncelleme yayınladı. iOS kullanıcıları için yayınlanan 23.5.78 kodlu sürüm, durumlara kullanıcıları sevindirecek bir yenilik getirdi.

WHATSAPP’TA ARTIK SESLİ DURUM PAYLAŞMAK MÜMKÜN

WebTekno’nun aktardığı habere nazaran; WhatsApp’ın yeni iOS güncellemesiyle birlikte gelen bu özellik uzun müddettir bekleniyordu. Artık kullanıcılar, yazılı, fotoğraflı ve videolulara ek olarak sesli durum güncellemeleri de paylaşabilecek.

Bunu yapmak için ise uygulamadaki “Durum” sekmesine gidip “kalem” simgesine basmanız, sonrasında ise ekranın altında çıkan “mikrofon” simgesine basılı tutmanız gerekiyor. Böylelikle sesli durum atabiliyorsunuz.

FOTOĞRAFLARDAKİ YAZILARI METNE DÖNÜŞTÜRME ÖZELLİĞİ YOLDA

Buna ek olarak WABetaInfo, iOS kullanıcılarına fotoğraflardaki yazıları metne çevirme özelliğinin de geldiğini aktarıyor.

Buna nazaran artık kullanıcılar, uygulamadaki rastgele bir fotoğrafta yer alan bir yazıya basılı tutarak onu kopyalayabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir