Konya Büyükşehir’den Yunak’a itfaiye merkezi

KONYA (İGFA) – Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Yunak ve Tuzlukçu’da vatandaşlarla bir ortaya gelerek, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından imali tamamlanan Yunak İtfaiye Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Yunak itfaiyesinin Büyükşehir standardına getirildiğini vurgulayarak mevcut binasıyla, işçisiyle, araçlarıyla gereksinim olması halinde Büyükşehir Belediyesi’nin gücünü gösterecek bir tesisi şimdiki bedelle 16 milyon liralık bir maliyetle Yunak’a kazandırdıklarını söyledi.

BÜYÜKŞEHİR YUNAK’A SON 5 YILDA 836 MİLYON LİRALIK YATIRIM YAPTI

Son periyotta Yunak’a yapılan yatırımlardan bahseden Lider Altay “KOSKİ vasıtasıyla 5 yılda şimdiki bedelle 174 milyon liralık yatırım gerçekleştirdik. 13 kilometreyi aşkın kanalizasyon sınırı, 66 kilometre içe suyu çizgisi, içme suyu isale sınırları, depo tadilatları, yol bakım çalışmalarına 5 yılda 392 milyon lira harcandı. Şu ana kadar ilçelerimiz içerisinde en fazla yol yaptığımız ve en fazla parke yaptığımız yer Yunak ilçemiz. Tabi bu eksiklerin bittiği manasına gelmiyor. Bundan sonra da eksikleri tamamlamak için büyük bir uğraş içerisinde olacağız. 33 bin ton sıcak asfalt kullandık. 116 kilometre mahalle yolu yaptık. 1.360 rotmix kullandık ve 338 bin metrekare parke taşı yaptık. Yapı çalışmaları, ziraî takviyeler, kültür, toplumsal dayanaklarla birlikte yeni bedelle Yunak’ımıza 836 milyon liralık yatırım gerçekleştirmiş olduk” tabirlerini kullandı.

Her vakit Yunak’ın ardında olduklarını, Kent Konağı’na en kısa müddette başlayacaklarını ve hastane için de üzerlerine düşen ne varsa yapacaklarının muştusunu veren Lider Altay, “Uzaklık ve yakınlık izafidir. Ara uzak olabilir ancak bizim gönlümüz Yunak’ın daima yanında, bundan sonra da olmaya devam edecek. Bundan hiç kuşkunuz olmasın. Allah’ın müsaadesiyle verdiğimiz her kelamı bugüne kadar yerine getirdik. Yapamayacağımız hiçbir şeye kelam vermedik. Buradan kelam verdiklerimizi de yapmak için gece gündüz çalışacağımıza emin olabilirsiniz” kelamlarıyla konuşmasını tamamladı.

DUALARLA AÇILDI

Yunak Kaymakamı Özgür Pelvan, AK Parti Konya İl Yönetim Kurulu Üyesi Tevfîk Tığlıoğlu ve Yunak Belediye Lider Yardımcısı Hacı Erşan’ın da katıldığı merasimde konuşmaların akabinde Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Yunak İtfaiye Merkezi’nin açılışı dualarla yapıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir