Ekonominin başına geçeceği iddia edilen İYİ Partili Bilge Yılmaz, makama resmen talip oldu

ABD’li medya kuruluşu Bloomberg’in geçtiğimiz günlerde kaleme aldığı yazı, gündeme bomba üzere düştü. Bloomberg, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanması halinde Ekonomi Bakanı olarak kulislerde konuşulanın aksine DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan’ın değil ÂLÂ Partili Bilge Yılmaz‘ın görevlendirileceğini tez etti. Bilge Yılmaz‘ın Twitter hesabından kendisiyle ilgili iddiayı kaleme alan ABD’li Bloomberg gazetesinin kelam konusu haberini retweet’lediği görüldü.

BİLGE YILMAZ’DAN AÇIKLAMA GELDİ

İddiaların akabinde Bilge Yılmaz birinci sefer konuştu. T24’ten Cansu Çamlıbel’in sorularını yanıtlayan İYİ Parti İktisat Siyasetleri Lideri Bilge Yılmaz, ekonomi idaresine aday olduğunu söyledi.

“EKONOMİ İDARESİNE ADAYIM”

Yılmaz, “Ekonominin YETERLİ Parti’ye bırakılması konusunda Meral Hanım öteki başkanlarla anlaştı mı?” sorusuna şu cevabı verdi: “Hayır, Altılı Masa’da bu türlü bir mutabakat yok. Ben bu işe kalkıştığımdan beri iktisat idaresine adayım, ya da küme olarak biz adayız. Bu çok doğal bir şey. Esasen bu türlü bir teziniz yoksa bunu yapmamanız lazım. Gerimde bir siyasi mutabakat olduğu için değil bu işi yeterli yapabileceğimizi bildiğimden bunu söylüyorum.

“FARK YARATACAĞIMIZA EMİNİZ”

Fark yaratacağımıza eminiz, onun için de hazırız. Bize misyon verilirse benim her kadroyu doldurabilecek hazırlığımın olması lazım. Ben her pozisyon için en düzgün olduğunu düşündüğüm insanlardan bir takım hazırlayayım. Daha sonra masada başka partilerin öteki fikirleri varsa değiştiririz.

“DİĞER PARTİLERİN BİRTAKIM KURMAYLARINA BENİM EKİPTE YER AÇTIM”

Bu şu demek değil; ben her şeyi hazırladım, herkes benim kadromu kabul edecek. Hayır. Ben tek başımıza iktidara gelecekmişiz üzere hazırlığımı yapıyorum ancak bir yandan da öbür partilerin birtakım kurmaylarına benim kadroda yer açmış durumdayım. Başka partilerde bizim çok muhtaçlığımız olan kimi beşerler var. Onları biz zati bizim kadroda görüyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir