Bitlisli iş adamı Ramazan Şerif Fırat, AK Parti’den aday adayı oldu

14 Mayıs’ta Türkiye genel seçimleri yapılacak. Tüm Türkiye’de nerdeyse tamamına yakın seçmenin sandığa gitmesi beklenirken vilayetleri temsil edecek milletvekilleri de merak konusu oldu. İstanbul’daki Bitlislilerin önde gelen isimlerinden iş adamı Ramazan Şerif Fırat, AK Parti İstanbul 3. Bölge Aday Adaylığını kamuoyuyla paylaştı.

Ramazan Şerif Fırat adaylık açıklamasında, yıllardır siyasetinde ve mahallî idarelerinde gururla hizmet ettiği Bağcılar’a ve İstanbul’daki bugünden itibaren farklı bir konumda hizmete devam edecek olmanın heyecanı içinde olduğunu lisana getirdi.

“BİTLİSLİ HEMŞEHRİLERİM BAŞTA OLMAK ÜZERE TÜM BÖLGENİN ADAYIYIM”

İstanbul’daki başta Bitlisli olmak üzere Doğulu ve Güneydoğulu hemşehrilerinin emanetini almış olmanın verdiği sorumlulukla yola çıktığını vurgulayan Fırat “Çıkmış olduğumuz bu yolda memleketimize, halkımıza yararlı olmak için ve hakkımızda güzel olanın Allah tarafından bizlere nasip edilmesi dileğiyle çalışmalarımızı aralıksız bir formda devam ettiriyoruz. İnşallah bu çalışmalar sonucunda bu yarışta bizler seçilirsek, seçildiğimiz andan itibaren tekrar sizlerle birlikte İstanbulumuza hizmet etmenin onurunu yaşayacağız. İstanbul’daki Doğu ve Güneydoğu STK’ları ve halkımızla yaptığımız istişareler sonucunda aday adaylığı kararı aldık ve 14 Mayıs’ta yapılacak olan 28. Dönem Milletvekilliği Seçimleri için AK Parti’den İstanbul 3. Bölge Milletvekili Aday Adayı oldum” dedi.

RAMAZAN ŞERİF FIRAT KİMDİR?

1964 yılında Bitlis’te doğdu. Birinci, orta ve lise ikiye kadar kadar Bitlis Tatvan’da okudu. 1980 yılında İstanbul’a geldi. 1988’de Şerif Dokuma’yı kurdu. 1995’te Bağcılar’da 8 bin metrekare üzerine birinci fabrikasını açtı. 2008’de Kültür Üniversitesi İç Mimarlık Kısmı’ndan mezun oldu. 2006’da Bitlis Genç İş Adamları Derneği (BİGİAD) kurdu ve kurucu başkanlığını yaptı. İstanbul Sanayi Odası’nda (İSO) Meclis Üyesi oldu. AK Parti Bağcılar İlçe Teşkilatı kurucu üyeliği yaptı. 2004 İstanbul Lokal Seçimleri’nde Bağcılar’dan Vilayet Genel Meclis üyesi seçildi. 2014 ve 2019 yılında tekrardan Belediye Meclis Üyesi seçilmiştir. Fırat, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir